czwartek, 25 lipca 2013

Secret Disk Free - sekretna partycja


Secret Disk to narzędzie służące do zabezpieczania naszych ważnych danych przed dostępem osób niepowołanych. Aplikacja pozwala na utworzenie ukrytej przestrzeni dyskowej (partycji), która jest niewidoczna dla osób trzecich, i zabezpieczona przed dostępem hasłem. Taka dodatkowa, ukryta partycja doskonale nadaje się do przechowywania na niej plików i całych katalogów z wrażliwymi danymi.
Nie musimy formatować dysku twardego. Secret Disk utworzy nowy dysk automatycznie w ciągu kilku sekund. Nowo utworzony dysk stanie się niewidoczny, a co za tym idzie wszystkie treści również będą niewidoczne jak i chronione hasłem. Tajny dysk działa jak zwykły dysk twardy i może być wykorzystywany jak każda inna partycja np. do  instalowania programów. W wersji bezpłatnej możemy utworzyć tylko jeden taki wolumin o pojemności nieprzekraczającej 5GB.
 W przypadku zaniku zasilania lub krytycznych błędów systemu Windows, nasz sekretny dysk zostanie zablokowany i stanie się automatycznie niewidoczny. Dzieje się tak ponieważ informacje są przechowywane w pamięci wirtualnej.

 Tajny dysk może ukryć się automatycznie gdy opuścimy komputer, włączy się wygaszacz ekranu, lub gdy klikniemy przycisk F8.  Możemy też zablokować dostęp do obszaru ustawień dodatkowych opcji programu. Program informuje też o jakichkolwiek nieudanych próbach wprowadzenia hasła.

 Secret Disk nie szyfruje plików. Secret Disk tylko ogranicza dostęp do naszych plików (trzeba użyć hasła). Oprogramowanie wykorzystuje dysk wirtualny do lokalizacji plików. To zapewni wystarczająco dużo bezpieczeństwa co do ukrycia plików przed każdą niepowołaną osobą.
 Program może być wykorzystywany zarówno w zastosowaniach niekomercyjnych jak i komercyjnych.

Instalacja przebiega w sposób automatyczny:


Po ukończonej instalacji pierwszym co musimy uczynić jest ustawienie PINu, odblokowującego dostęp do aplikacji i jej ustawień (nie do tajnego dysku):


Teraz gdy uruchamiamy program musimy wpisać wcześniej ustawiony PIN:


Po wpisaniu PINu zobaczymy nieskomplikowane menu główne:


Klikając na ikonkę woluminu 
możemy literę tajnego dysku, jego nazwę, otwieranie dysku przy starcie systemu.

a co najważniejsze musimy ustawić hasło do dysku, klikając na Set new password 
W oknie głównym klikając na Settings możemy ustawić start agenta programu w zasobniku- wraz z systemem, ukrywanie tajnego dysku gdy włączy się wygaszacz ekranu, pokazywanie komunikatów. Możemy też zmienić PIN dostępowy i język programu:
Teraz gdy chcemy się dostać do naszych sekretnych danych klikamy w ikonkę programu na pulpicie, lub w ikonkę w zasobniku i wybierany Secret Disc:

Po wpisaniu PINu i wybraniu woluminu podajemy hasło i w ten sposób odblokowujemy dostęp do ukrytej partycji z naszymi danymi:Tajny dysk po odblokowaniu wygląda jak każda inna partycja:

1. Secret Disc.
Gdy zakończymy pracę z tajnym dyskiem z ikonki w zasobniku wybieramy Hide all visible disk i tym samym zamykamy i ukrywany nasz sekretny dysk:


Zasoby zużywane przez program:


Secret Disk to ciekawe, nieskomplikowane narzędzie które pozwoli nam ukryć nasze prywatne dane przed dostaniem się ich w niepowołane ręce. Program nie wykonuje skomplikowanych operacji na dysku, więc może być idealną propozycją na początkujących użytkowników.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz