czwartek, 11 lipca 2013

RegBak - kopia rejestru systemowego


RegBak to mała, prosta w obsłudze i przydatna aplikacja do tworzenia i przywracania kopii rejestru w systemie Windows. Rejestr systemowy to centralna hierarchiczna baza danych używana w systemie Microsoft Windows. Służy do przechowywania informacji niezbędnych do skonfigurowania komputera, aplikacji i urządzeń sprzętowych. Rejestr zawiera informacje takie jak ustawienia profili dla każdego użytkownika, informacje o aplikacjach zainstalowanych na komputerze oraz rodzaje dokumentów, które dana aplikacja może otworzyć, informacje na temat sprzętu zainstalowanego w systemie itp.
 Rejestr często ulega awarii co przekłada się na problemy z systemem. Powodami tych problemów bardzo często okazują się programy które czyszczą rejestr ze zbędnych plików, a po takiej operacji program usunął za dużo i coś nie działa, jakiś program czy w końcu cały system nie chce się uruchomić.
Dlatego żeby ułatwić sobie życie można skorzystać z takiego narzędzia jak RegBak, którym w razie problemów szybko wykonamy i przywrócimy kopię rejestru.

Wykonanie kopii jest bardzo proste i sprowadza się do kilku kliknięć.
Po ściągnięciu i rozpakowaniu paczki z programem (portable) uruchamiamy plik RegBak lub RegBak64 na systemach 64 bitowych:

Wybieramy folder przechowywania kopii i klucze z których ma być utworzona kopia (zostawiamy domyślnie).
Opcje:

1. Ustawiamy domyślny folder kopii. 2. Zastąp wszystkie istniejące kopie zapasowe w folderze kopii zapasowej (nadpisujemy każdą kopię nową). 3. Opcje czasowego usuwania starych kopii.

Po kliknięciu Dalej program poprosi o zatwierdzenie utworzenia katalogu na nową kopię:

Aplikacja tworzy folder na kopie.
 
 Ostatnim krokiem jest zatwierdzenie rozpoczęcia tworzenia kopii:


Start i kopia gotowa.

 Po kilku sekundach kopia jest gotowa:

Program podczas pracy.
 Backup Explorer

RegBak posiada explorer z którego możemy zarządzać utworzonymi kopiami. Możemy przywracać kopię, uzyskać informację na temat kopii, obejrzeć pliki, jak i  usunąć wybraną kopię:

Backup Explorer.
 Pliki kopii:


Przywracanie

Metoda 1
 
a)
Poprzez explorer wbudowany w aplikację, wybierając odpowiednią kopię i kilkając restore:
Przywracanie rejestru poprzez Backup Explorer.
 b)
Poprzez uruchomienie pliku REGRES w folderze z kopią:

Przywracanie przez aplikacje REGRES.
Metoda 2

 Przywracanie przy nie startującym systemie z użyciem wiersza poleceń:

Komendy wiersza poleceń.
 RegBak to mała nie zabierająca miejsca na dysku, a bardzo przydatna aplikacja która nieraz może nas uchronić od kłopotów i nie potrzebnego tracenia czasu.

STRONA PROGRAMU 

POBIERANIE 
Platforms: Windows 2000, 32/64-bit Windows XP, 2003, Vista, 7, 8

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz