czwartek, 8 sierpnia 2013

Trend Micro HouseCall - darmowy skaner antywirusowy


Trend Micro HouseCall to popularny i ciekawy skaner na żądanie do identyfikowania i usuwania wirusów, trojanów, robaków, niechcianych dodatków do przeglądarek i innych szkodliwych programów. Aplikacja korzysta z technologii Trend Micro Smart Protection Network. Jest to technologia chmury która szybko i precyzyjnie identyfikuje nowe zagrożenia, zapewniając globalne informacje o zagrożeniach dla wszystkich używających oprogramowania Trend Micro. TMSPN identyfikuje nowe zagrożenia szybciej za pomocą niestandardowych narzędzi eksploracji danych i zapewnia najszybszą możliwą ochronę przed nowymi zagrożeniami oraz minimalizuje ryzyko związane z atakiem.

  
Program jest bardzo prosty w obsłudze. Po ściągnięciu u uruchomieniu klienta, następuje sprawdzanie aktualizacji i pobieranie komponentów programu:
 
Gdy wszystko zostanie pobrane ukaże się nam okno główne aplikacji:

Nie jest ono szczególnie skomplikowane, dzieli się na trzy części. W pierwszej po lewo mamy odnośniki do informacji na temat technologii Trend Micro Smart Protection Network i cennika pełnoprawnych rozwiązań antywirusowych firmy Trend Micro. Po prawej duży przycisk Skanuj, oraz odnośniki do opcji i logów z pracy programu:
Ustawienia - rodzaj skanowania: szybkie, pełne i wybranego obszaru.
Druga zakładka opcji to włączenie/wyłączenie Smart Feedback - rodzaj mechanizmu, który wykrywa najnowsze zagrożenia i zgłasza je do programu Trend Micro Smart Protection Network. System ten umożliwia natychmiastowe zastosowanie najnowszych środków zaradczych:
Druga część okna głównego to Skanowanie:
Ostatnia część to wyniki skanowania i podjęte działania (także reklama):

Każdy usunięty plik możemy przywrócić z kwarantanny programu:

Trend Micro HouseCall to ciekawy skaner który może służyć jako kolejna dodatkowa linia obrony przed szkodliwymi programami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz