piątek, 28 czerwca 2013

VoodooShield - zabezpieczenie nietuzinkowe

VoodooShield to aplikacja zabezpieczająca typu anti-exe, w przeciwieństwie do tradycyjnego oprogramowania antywirusowego, VoodooShield nie skanuje systemu plików w poszukiwaniu zagrożeniaVoodooShield to najprościej pisząc blokada komputera. Zamiast zapychać dysk komputera  aktualizacjami baz zagrożeń jak robią to tradycyjne programy VoodooShield po prostu tworzy znacznie mniejszą i wydajniejszą białą listę zaufanych programów, reszta której nie ma na białej liście jest automatycznie blokowana. VoodooShield nie wymaga codziennych aktualizacji, nie skanuje komputera zwalniając przy tym jego działanie. Biała lista na podstawie której działa aplikacja jest tworzona automatycznie przez autorską, opatentowaną metodę migawki. VoodooShield posiada tryb uczenia się (TRAIN ME) w czasie którego poznaje używane na komputerze oprogramowanie i dodaje je do białej listy, a następnie blokuje komputer i pozwala uruchamiać się jedynie programom które są na białej liście. VoodooShield pozwala na skuteczne blokowanie nowych nieznanych tradycyjnym antywirusom zagrożeń, nie potrzebuje go znać wystarczy że nie ma go na białej liście a nie pozwoli mu na dzianie.Tradycyjne sygnaturowe oprogramowanie antywirusowe próbuje zablokować ok.15000 nowych wirusów dzienne . A firmy antywirusowe nie mogą nadążyć za wszystkimi  nowymi wirusami, więc powstał VoodooShield z całkiem innym podejściem  blokowania całego kod wykonywalnego (w tym wirusa), za wyjątkiem  dozwolonego przez użytkownika oprogramowania.

 VoodooShield używa trzech trybów działania OFF, ON i SMART w zależności od tego, czy jesteśmy w grupie ryzyka wirusami czy nie.

Tryb OFF (Odblokowany): Twój komputer jest odblokowany, a VoodooShield uczy się, które programy, są bezpieczne i dodaje je do białej listy. Można również używać tego  trybu , jeśli chcemy zainstalować lub aktualizować nasze oprogramowanie. Komputer w tym trybie nie jest chroniony!

Tryb SMART: tryb ochrony używany kiedy korzystamy z aplikacji z dostępem do sieci, jest to pośredni poziom między TRAIN ME (OFF) i Always ON. VoodooShield dopuszcza potrzebne, zaufane aplikacje internetowe (pozostałe zaufane również), a blokuje resztę zachowań, które mogą być szkodliwe i niebezpieczne.
 
ON Mode (Zablokowane): Komputer jest zablokowany i jest chroniony. Kiedy VoodooShield przełącza się na  tryb ON, robi migawkę aktualnie uruchomionego oprogramowania i automatycznie pozwala na działanie wszystkich programów z tej migawki. VoodooShield również automatycznie zezwala na swobodne działanie plików systemu Windows. Każde oprogramowanie, które nie zostało dozwolone, gdy VoodooShield był  w trybie OFF jest zablokowane i nie może zostać uruchomione.

Jeśli  VoodooShield blokuje oprogramowanie, które chcemy uruchomić po prostu klikamy dymek powiadomienia o zablokowaniu- automatycznie  pozwalamy uruchomić się  danemu oprogramowaniu. Możemy  również skorzystać z menu ikonki w zasobniku systemowym i przełączyć się w tryb wyłączenia (OFF), w celu umożliwienia działania danego oprogramowania.
 
Skanowanie z VirusTotal
VoodooShield posiada funkcję prostego i wygodnego spradzania podejrzanych plików przy użyciu witryny VirusTotal.
Przeciągnij i upuść plik na baner programu i wyślij go do skanowania na VirusTotal!
Jeśli VoodooShield  zablokuje plik, mamy  możliwość, aby automatycznie przesłać plik na VirusTotal do analizy ponad czterdziestoma silnikami rozwiązań antywirusowych, które są stale aktualizowane.
Oczywiście  można tak skanować każdy inny plik nie tylko blokowany przez
VoodooShield.

 VoodooShield dla łatwiejszej obsługi porozumiewa się z nami czytelnymi komunikatami które wyświetla na banerze w czasie zablokowania podejrzanego programu.

VoodooShield Alert
  
Do wyboru mamy trzy akcje:
 
ALLOW
 Jesteś absolutnie pewien, że chcesz zezwolić na uruchomienie programu? 

BLOCK
 Jeśli nie zamierzasz korzystać z tego oprogramowania, lub istnieje duże prawdopodobieństwo, że jest to wirus, zwłaszcza jeśli jest to załącznik e-mail lub plik jest pobierany z nieznanego źródła. 

 SCAN WITH VIRUSTOTAL
Jeśli nie masz pewności co do danego pliku,  przeskanuj ten plik przy użyciu witryny VirusTotal w poszukiwaniu wirusów przed  jego uruchomieniem uruchomieniem. 
 
Instalacja przebiega szybko i bez problemów (do prawidłowego działania programu wymagany jest
.NET Framework 3.5 Service pack 1).


Okno ustawień programu. 


Uruchamiaj VoodooShield razem z Windowsem,
 Powiadom mnie kiedy  jest dostępna nowa wersja VoodooShield,
 Włącz powiadomienia na dymku  
Kliknięcie na dymek włącza tryb uczenia nowego programu,
  Automatycznie zezwól na działanie wszystkich programów z folderu "Program Files",
 Automatyczne zezwól na działanie wszystkich aplikacji z folderu "Windows",
Automatyczne zezwól na działanie aplikacji w trybie Metro w Windows 8,
  Samoochrona VoodooShield  przed zabiciem procesów odpowiadających za ochronę,
Resetowanie i edytowanie białej listy.

Opcje zaawansowane.
 Automatycznie wznawiaj ochronę po upływie określonej liczbie sekund,
 Automatyczne wznawiaj ochronę po powrocie do przeglądanie stron internetowych, lub pracy z pocztą e-mail,
 Automatyczne dezaktywuj  po upływie określonej liczbie minut w Idle,
Wyłącz funkcję włączania/wyłączania ochrony poprzez kliknięcie w ikonkę,
Nie dodaj do białej listy pozycji z folderów tymczasowych,
Powiadom mnie gdy VoodooShield jest w trybie OFF od określonej liczby minut.

Tweaks. 
 Przejrzystość VoodooShield,
Nie dodaj do białej listy określonych rodzajów plików,
Dostosuj  VoodooShield do szybkości Twojego komputera.

Custom.
 Własne dozwolone ścieżki - kliknij dwukrotnie na polu, aby dodać ścieżkę do dozwolonego pliku,
 Własne programy, które aktywują VoodooShield w trybie Smart. Kliknij dwukrotnie w pole, aby dodać program, lub wpisz tylko nazwę procesu.

O programie.
Alert programu.
Wysyłanie pliku do analizy.
Ikonka w zasobniku i dodatkowy baner.
Opcje dostępne spod ikonki w zasobniku systemowym.
Zużywane zasoby komputera.
 VoodooShield to nowoczesne nieopierające się o przestarzałe metody detekcji, narzędzie do zabezpieczenia przed malware. Aplikacja podchodzi innowacyjnie do zagadnienia zabezpiecznia komputera, programy typu anti-exe zdobywają coraz większą popularność ze względu na bardzo dużą skuteczność. Nie porównywalną z tradycyjnymi programami antywirusowymi. A przy tym zapewniają komfort pracy przy zużywaniu znikomych ilości zasobów. Nie zaśmiecają także dysku bazami z sygnaturami zagrożeń. 
 VoodooShield to skuteczna, stabilna i dająca pewność bezpieczeństwa, warstwa ochrony zasługująca na wydanie paru groszy na licencję- program jest niestety płatny ($19.99 rocznie).
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz