czwartek, 27 czerwca 2013

Malwarebytes Anti-Exploit BETA - linia obrony przeciw exploitom


Malwarebytes Anti-Exploit dawniej ZeroVulnerabilityLabs ExploitShield to nieskomplikowany, prosty w obsłudze program którego zadaniem jest blokowanie ataków przy pomocy exploitów na przeglądarki internetowe i na inne podatne na luki programy.
"Exploit – program mający na celu wykorzystanie błędów w oprogramowaniu.
Exploit wykorzystuje występujący w oprogramowaniu błąd programistyczny (np. przepełnienie bufora na stosie lub stercie, czy format string) w celu przejęcia kontroli nad działaniem procesu i wykonania odpowiednio spreparowanego kodu maszynowego (tzw. shellcode), który najczęściej wykonuje wywołanie systemowe uruchamiające powłokę systemową z uprawnieniami programu, w którym wykryto lukę w zabezpieczeniach."
Źródło 

 Przykładem może być próba wykorzystania błędu w przeglądarce internetowej i przy pomocy specjalnie spreparowanej witryny próba instalacji fałszywego, wyłudzającego pieniądze oprogramowania antywirusowego.

Malwarebytes Anti-Exploit chroni wszystkie popularne przeglądarki internetowe: Firefox, Chrome, IE, Opera. Innymi programami które są zabezpieczanie przez Malwarebytes Anti-Exploit są np. Java, Adobe Reader, Foxit Reader, Windows Media Player, Microsoft Office, VLC Media Player, Winamp, QuickTime Player.
 
Aplikacja ta to bardzo dobre uzupełnienie posiadanego już oprogramowania zabezpieczającego. Malwarebytes Anti-Exploit stosuje bardzo dobre mechanizmy ochrony przed exploitami i praktycznie jest w stanie zablokować każdy atak, poprzez wykrycie niebezpieczeństwa i natychmiastowe zamknięcie atakowanej aplikacji. 

Narzędzie jest wykonane w stylu "zainstaluj i zapomnij", wystarczy tylko uruchomić  instalator, a po skończonej instalacji program jest gotowy do użycia, bez konieczności konfiguracji. Żeby zobaczyć interfejs użytkownika  klikamyna ikonkę w zasobniku systemowym. Menu programu pozwala nam:  włączyć / wyłączyć ochronę, zobaczyć listę aplikacji które są chronione przed atakiem, zobaczdziennik zdarzeń (a w nim np.zablokowane próby włamań) i ustawić wyjątki, które chcemy wykluczyć spod ochrony.

Kreator instalacji.
Okno główne z jedną najważniejszą opcją: włącz/wyłącz ochronę.
Programy które są chronione przed atakiem.
Dziennik zdarzeń.
Lista wyjątków.

Malwarebytes Anti-Exploit  jest jeszcze w fazie rozwojowej BETA i  może mieć drobne błędy lub na niektórych komputerach działać niestabilnie.

STRONA PROGRAMU

POBIERANIE

POMOC I ZGŁASZANIE BŁĘDÓW


 Brak komentarzy:

Prześlij komentarz