niedziela, 30 czerwca 2013

AOMEI Backupper - prosta kopia dysków i partycji


AOMEI Backupper to darmowy, profesjonalny program do tworzenia i przywracania kopii zapasowych partycji i całych dysków. Aplikacja wyróżnia się łatwością użycia i może być używana przez większość zwykłych użytkowników. AOMEI Backupper oprócz podstawowych funkcji którymi są: tworzenia kopii zapasowej systemu, tworzenie kopii zapasowych dysku, tworzenia kopii zapasowych wybranych partycji i ich przywracanie, oferuje też wiele przydatnych opcji dodatkowych np. klonowanie partycji dysków, sprawdzanie kopii na zawartość ewentualnych błędów, tworzenie nośnika ratunkowego do przywracania systemu gdy są problemy z jego uruchomieniem i montowanie obrazów kopii jako dysków lokalnych w celu np. skopiowania jakiegoś pliku.


 AOMEI Backupper posiada przyjazny interfejs co sprawia że użytkownicy mogą łatwo opanować profesjonalną technikę tworzenia kopii zapasowych i ich przywracania. Aomei Backupper korzysta z usługi kopiowania woluminów w tle (VSS) która umożliwia tworzenia kopii zapasowej danych gdy są one używane (np. kopia systemu w czasie jego pracy), co czyni go bardzo efektywnymAomei Backupper obsługuje wszystkie rodzaje systemów operacyjnych Windows, nawet wersje serwerowe (Windows Server 2003, 2008, 2012). Dlatego też, oprogramowanie to nadaje się nawet dla administratorów serwerów co nie zmienia faktu że jest głównie przeznaczone dla użytkowników domowych, którym pomaga tworzyć w sposób łatwy i bezpieczny kopie zapasowe.

Firma Aomei zapewniają pełne wsparcie dla programu. Dostępne są również instrukcje obsługi, tutoriale wideo i lista FAQ (najczęściej zadawane pytania) na stronie internetowej.

Funkcje tworzenia kopii:
Aby zapobiec utracie danych, musimy zrobić kopię zapasową danych, AOMEI Backupper posiada trzy tryby wykonywania kopii:

System Backup- program wykonuje kopię zapasową wszystkich danych na dysku systemowym, w tym plików systemowych i zainstalowanych aplikacji. Operacja odbywa się bez przerywania pracy systemu.

Partition Backup: tworzy kopie zapasową całych wybranych partycji. Można wykonać kopię zapasową jednej lub wielu partycji / woluminów (w tym woluminów dynamicznych) do pliku obrazu.

Disk Backup: kopia wybranych dysków twardych, (w tym dysku MBR, GPT), kopia zewnętrznych dysków, dysków USB i innych urządzeń pamięci masowej, które mogą zostać rozpoznane przez system Windows jako dysk wymienny.

Funkcje przywracania danych:
Gdy pojawiają się problemy takie jak: przypadkowo usunięty ważny plik, system nie może się uruchomić, atak wirusa. Używając utworzonej kopii zapasowej sprzed czasu awarii , można przywrócić system do poprzedniego, normalnego stanu lub odzyskać utracone dane.

System Recovery:
łatwo i szybko przywraca partycję systemową i zapewnia prawidłowe uruchamianie.

Odzyskiwanie dysku i partycji:
odzyskuje cały dysk, partycję lub wolumin dynamiczny do stanu oryginalnego.

Selektywne przywracanie pliów:
przywracanie indywidualnych plików i folderów z obrazu kopii bez odzyskiwania całej jej zawartości.  

Funkcje klonowania: Aomei Backupper obsługuje operacje klonowania.  Jeśli chcesz uaktualnić dysk twardy, przenieść dokładną zawartość starego dysku na nowy. Funkcja ta jest wtedy bardzo przydatna.
 
Clone Disk: bezpośrednie skopiowanie jednego dysku twardego na inny bez tworzenia pliku obrazu. Program pozwala na zmianę rozmiaru partycji podczas procesu klonowania i może klonować mniejszy dysk na większy. Można również wykonać kopię tradycyjnego dysku twardego na dysk SSD.

Clone Partition: bezpośrednio tworzy  dokładną powielaną partycję lub wolumin dynamiczny i dokładnie przenosi ją na inną partycji lub wolumin.

Pozostałe funkcje: 

Przyrostowe i różnicowe kopie zapasowe: na podstawie pełnej kopii zapasowej, program obsługuje tworzenie obrazów przyrostowych i różnicowych w celu zmniejszenia czasu operacji i zaoszczędzenia miejsca na dysku.

Szyfrowania i kompresja:
możemy ustawić hasło dla każdej kopii zapasowej przez co chronimy je przed nieautoryzowanym dostępem. Program obsługuje algorytm kompresji pliku obrazu w celu oszczędności miejsca na dysku.

Image file checker and explorer: sprawdź integralność danych z pliku obrazu. Montowanie plików jako wirtualnej partycji, dzięki czemu można przeglądać zawartość kopii zapasowych w eksploratorze Windows.
Comment Backups and Splitting Backups: dodaje komentarz do obrazów kopii zapasowych. Kopie zapasowe możemy podzielić na części co jest przydatne przy przechowywaniu ich na urządzeniach z systemem plików FAT32.
 
Create Bootable Rescue Media: tworzy nośnik startowy (płyta CD/DVD lub nośnik USB), aby przywrócić dysk systemowy gdy system się nie uruchamia.

Wymagania: System operacyjny: Windows 7/8/XP/Vista i Server 2003/2008/2011/2012 (zarówno 32bit i 64bit).

Obsługiwane urządzenia pamięci masowej: obsługuje niemal wszystkie urządzenia pamięci które są rozpoznawane przez WindowsIDE, SATA, SCSI, SSD, dyski USB, RAID (z wyjątkiem urządzeń sieciowych). Ponadto obsługuje MBR i GPT.
 
Okno główne i zakładka organizacyjna.
Zakładka backup i trzy tryby tworzenia kopii do wyboru.
 Tworzenie kopii systemu:

Wybór miejsca docelowego kopii.
 Opcje tworzenia kopii:

Komentarz.
Poziom kompresji.
Ochrona hasłem.
Dzielenie obrazu kopii na części.
Kopia tylko używanych sektorów na dysku lub dokładna kopia sektor po sektorze, bez względu na sektory używane i nie używane (kopia lustrzana).
Używaj usługi kopiowania woluminów w tle.
Program w czasie wykonywania kopii.Przywracanie:Krok 1 - wybór kopii.
Krok 2 - start przywracania. Klonowanie:


Klonowanie partycji.
Klonowanie dysku.
Narzędzia:

Sprawdzanie obrazu kopii.

Wykonywanie nośnika ratunkowego.


Montowanie obrazu kopii jako wirtualnego dysku.
Rodzaje wykonywanych kopii.
AOMEI Backupper to program znanego na rynku producenta aplikacji do obsługi i zarządzania dyskami (między innymi Aomei Partition Master).  Daje to pewność stabilności programu, a co za tym idzie bezpieczeństwo i spokojną głowę w chwili awarii systemu czy utraty ważnego pliku. Wystarczy tylko przywrócić wcześniej przygotowaną kopię danych. Oprócz standardowego przywracania całych dysków i partycji mamy do dyspozycji przydatną w sytuacji utraty pojedynczego pliku opcję przywracania selektywnego. Poprzez zamontowanie obrazu kopii jako wirtualnego dysku. Daje nam to dużą oszczędność czasu, a co za tym idzie nerwów związanych z oczekiwaniem na przywrócenie danych.
 AOMEI Backupper poprzez swoją prostotę obsługi, intuicyjny interfejs jest programem dla każdego, a jak wiemy kopia zapasowa to rzecz podstawowa i niezbędna do bezpiecznego korzystania z komputera i każdy powinien ową posiadać.
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz