wtorek, 16 października 2012

Darmowe ukrywanie plików i folderów

W tym wpisie zaprezentuje dwa darmowe programy do ukrywania danych, czyli pojedynczych plików i całych folderów o których chcemy wiedzieć tylko my. Programy te to jakby bezpieczne kontenery do których trzeba znać hasło aby zabezpieczone przez nas pliki stały się widoczne.

1.WinMend Folder Hidden
 WinMend Folder Hidden jest darmowym programem do ukrywanie plików i folderów. Aplikacja ta może szybko ukryć pliki i foldery na dyskach lokalnych i / lub na urządzeniach przenośnych. Ukryte dane mogą być wyświetlane i pokazywane tylko wtedy, gdy użytkownik wprowadzi poprawne hasło. Dane są całkowicie niewidoczne dla innych programów lub w innych systemach operacyjnych.Program jest bezpłatny tylko dla użytkowników domowych.


Pierwsze co musimy zrobić przed uruchomieniem programu (w celu ukrycia/pokazania plików) to wpisanie hasła.
Okno głównie programu i dwie najważniejsze funkcje (i w zasadzie jedyne): ukryj/pokaż plik/folder.
 
2.Wise Folder Hider
 Wise Hider Folder chroni twoje prywatne i ważne dane przed wzrokiem innych. 
Czy kiedykolwiek przeszkadzało Ci że Twoje prywatne dane były wystawione na wzrok niepożądanych osób? Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad niezawodnym oprogramowaniem do szyfrowania lub ukrywania poufnych danych lub ważnych plików? 
Wise Hider Folder jest przeznaczony do ukrywanie plików i folderów. Użytkownik może, korzystając z programu bezpłatnie, ukryć poufne lub ważne pliki i foldery na lokalnych partycjach lub wymiennych nośnikach danych USB. Te dane od chwili ukrycia nie mogą być dostępne dla innych programów lub innych systemów operacyjnych, takich jak DOS. Jedynym sposobem, aby uzyskać dostęp do tych danych jest wprowadzenie poprawnego hasła w programie.
Aplikacja posada też funkcję double password protection, czyli każdy plik, folder lub napęd USB może zostać dodatkowo zabezpieczony kolejnym hasłem. 


Wprowadzanie hasła.

Okno główne programu.
 Podsumowując obydwa programy w zasadzie nie różnią się niczym szczególnym. Posiadają jednakowe funkcje: ukrywają pliki i foldery, są proste w obsłudze, obsługują funkcję drag&drop. Obydwa spełniają postawione przed nimi zadanie (nie jest ono za trudne) bardzo dobrze. Gdybym miał wybierać to chyba decydowałyby tylko względy estetyczne, wygląd GUI.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz