piątek, 11 lipca 2014

ViRobot APT Shield - darmowa ochrona przed atakami wykorzystującymi luki w aplikacjach


 ViRobot APT Shield to darmowy program znanej koreańskiej firmy HAURI, pomagający ochronić nasz komputer przed atakami ATP. Które przy próbie infekcji wykorzystują luki i podatności zainstalowanych na komputerze aplikacji na exploity zero-day, czy ataki drive by download.

Program może być bardzo przydatny dla posiadaczy systemu XP, dla którego zakończyło się wsparcie techniczne.

ViRobot APT Shield to alternatywa dla Malwarebytes Anti-Exploit, znanej aplikacji z tej samej grupy docelowej, Jak wiemy MAE po wydaniu pierwszej wersji stabilnej stał się tylko w części darmowy. Wersja darmowa chroni tylko przeglądarki internetowe i aplikację Java.

ViRobot APT Shield chroni wszystkie popularne kategorie programów wykorzystywanych do ataków, np: przeglądarki internetowe, edytory plików, komunikatory, odtwarzacze multimedialne.

Pełna lista wspieranych programów:
 MS Office, Adobe Reader,Internet Explorer, Firefox, Chrome, Safari, Opera, Flash, Java, ActiveX, RealPlayer, QuickTime,Winamp,GOM Player,Skype, Yahoo, Google, KakaoTalk,WinRAR, WinZip 7-zip, ALZip.

Aplikacja jest typu zainstaluj i zapomnij, nie ma żadnych opcji konfiguracyjnych. Po zainstalowaniu widoczna jest tylko ikonka w zasobniku:
Jej pomarańczowy kolor informuje nas, że program działa prawidłowo i chroni przed atakiem.

W przypadku wykrycia podejrzanej akcji program pokaże nam komunikat:
Screen ze strony programu.
Okienko aktualizacji:

 Sposób działania programu można zobaczyć na opublikowanych filmikach: Zużywane zasoby:

ViRobot APT Shield to ciekawy dodatek do już posiadanego zestawu/programu zabezpieczającego. Program (przynajmniej teoretycznie) chroni przed bardzo groźnymi atakami, skutkującymi poważnymi infekcjami. Wiele topowych programów zabezpieczających średnio radzi sobie z takim zagrożeniem. Dlatego warto rozważyć posiadanie takiego dodatku, zwłaszcza że program nie jest trudny w obsłudze i zużywa znikome zasoby systemu.Program jest darmowy do użytku domowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz